Казусът около управлението на Българския футболен съюз не създава риск за участие на български отбор в международни турнири. В това е уверен Димитър Бербатов, който сподели това пред БНТ.
Според бившия футболист, подобен сценарии е възможен, само ако лицензът на съюзът бъде отнет.
„Лицензът всъщност е застрашен заради систематично нарушаване на Устава и погазване на всички закони, които съществуват. До края на месеца, ако няма представен бюджет от страна на БФС, който да е гласуван на конгрес, тогава Министерството на младежта и спорта има правото да отнеме лиценза на футболната централа“, каза рекордьорът по голове с националната фланелка.
Риск от санкции срещу него и екипа му от страна на ФИФА и УЕФА също не се разглежда като възможен сценарии.
„ММС бе изпратило на инспекторат, който да бъде на конгреса и да опише всичко случило се, да види, че всичко е по Устав и по закон и на базата на това да направи доклад, който в последствие да бъде изпратен до ФИФА и УЕФА. Те не могат да ни накажат по никакъв начин, тъй като нямат право и това е невъзможно. Ние не правим нищо нередно, а спазваме Устава и законите на България“, завърши Димитър Бербатов.
Футболистът на Лудогорец Дерой Дуарте беше избран за играч на мача за Кабо Верде срещу Саудитска Арабия
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното