Беретини не спира да печели и се класира на нов четвъртфинал

Италианецът се наложи със 7:6(4), 7:6(5) срещу втория поставен Алехандро Табило от Чили на турнира в Кицбюел.

матео беретини отстрани александър зверев уимбълдън холгер руне пътя григор димитров
21:49, 24.07.2024

Матео Беретини се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Кицбюел с награден фонд от 651 865 евро. Италианецът се наложи със 7:6(4), 7:6(5) срещу втория поставен Алехандро Табило от Чили, постигайки седми пореден успех.

Италианският тенисист, който спечели титлата в Гщаад през миналата седмица, сервираше за спечелване на мача при 5:4 във втория сет, но допусна пробив, а след това постигна краен успех с тайбрек и 7:5 след час и 51 минути на корта.

В следващия кръг финалистът от Уимбълдън 2021, който заема 50-то място в световната ранглиста, ще играе срещу Николас де Алборан.

Американският представител, който участва на турнира с "уайлд кард", се наложи с 6:4, 6:4 срещу представителя на домакините Лукас Ноймайер.

По-рано през настоящия сезон в Маракеш 27-годишният Де Алборан достигна за първи път до четвъртфиналите на турнир на ATP.

Финалистът от 2020 година Яник Ханфман от Германия победи с 6:3, 1:6, 6:2 бразилеца Густаво Ейде, който игра в основната схема като "щастлив губещ".

Николай Неделчев достигна четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Португалия