Берое и Ямбол с първи победи за сезона в Националната баскетболна лига

ямбол надигра берое контролна среща
Снимка: НБЛ
21:05, 14.10.2023
Чете се за: 02:30 мин.

Отборите на Берое и Ямбол постигнаха първи победи за сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ).

Старозагорци спечелиха с 92:76 (20:19, 19:17, 30:19, 23:21) при визитата си на Шумен.

До полувремето двата отбора се редуваха да водят в резултата, като в по-голяма част от първата четвъртина домакините бяха начело, а през вторите 10 минути авансът бе за Берое. На почивката гостите имаха преднина от три точки при 39:36, но в третата четвърт те успяха да решат мача. Берое спечели първата част след почивката с 30:19, а в средата на последната четвърт преднината на гостите достигна и до 30 точки.

Най-резултатни за Берое бяха Дарел Дейвис и Антун Маричевич с по 21 точки, докато за Шумен Ивайло Тонев отбеляза 32 точки, а 20 прибави Дейвид Ролинс.

Доста по-драматична бе развръзката на срещата в Ямбол, където местният тим победи варненския Черно море с 89:81 (18:23, 19:19, 27:16, 25:23) след обрат през второто полувреме.

През почти цялото първо полувреме "моряците" водеха в резултата и след 20 минути имаха преднина от пет точки при 42:37.

Домакините от Ямбол обаче бяха по-агресивни в третата четвърт на мача и я спечелиха с 27:16, за да поведат с шест точки преди заключителната част.

Черно море започна последната четвърт със серия от 7:0, с която отново поведе, но до края на мача, подкрепяни от феновете си в зала "Диана", домакините успяха да стигнат до първия си успех за сезона.

С 24 точки за победителите се отличи Тейлър Къри, а още 20 Геди Юозапайтис.

От тима на Черно море най-силно впечатление направи Къртис Джоунс, който вкара 33 точки.

Вторият кръг в НБЛ продължава в неделя с мачовете Левски - Балкан и Спартак Плевен - Миньор Перник.

Две четвърти места за България при подрастващите на европейското първенство по спортна акробатика
Агонията за България продължава след домакинско поражение от Литва в евроквалификациите