Берое ликува в Ямбол след мач с много амплитуди в НБЛ

Старозаготци спечелиха гостуването си с 98:83

Берое БК Ямбол
Снимка: Национална баскетболна лига
20:35, 28.10.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Берое спечели като гост на Ямбол с 98:83 (31:14, 17:34, 17:19, 33:16) в среща от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе втори за старозагорци от началото на сезона и двата състава вече имат еднакъв актив от две победи и две загуби.

Сблъсъкът предложи сериозни амплитуди в играта, като гостите натрупаха аванс от 17 точки в първата четвърт, а до почивката тимът на Ямбол стигна до равенство 48:48. Съперниците направиха равностойна трета част и преди четвъртия период домакините имаха аванс от 2 точки – 67:65.

Баскетболистите на Ямбол водеха с 82:81 при оставащи малко повече от 5 минути в срещата, но до края отбелязаха само още 1 точка, а по-силните заключителни моменти за старозагорци им донесоха победата.

Даръл Дейвис бе най-резултатен за Берое с 30 точки, 3 борби и 9 асистенции. Антун Маричевич се включи с 20 точки и 7 борби, а Дарин Иванов допринесе със 17 точки.

За тима на Ямбол Айзък Бонтън завърши с 19 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Тейлър Къри се отчете с „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 12 борби.

В следващия кръг на 4 ноември Ямбол ще гостува на Черноморец, а на 5 ноември Берое ще изиграе мача си срещу Рилски спортист в Самоков.