Берое надви Шумен за осма победа в НБЛ

берое надви шумен осма победа нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:31, 30.01.2022

Силна последна четвърт донесе осми успех на Берое в Националната баскетбола лига. Старозагорци надвиха Шумен с 81:65. Те вече са с баланс 8-6, докато домакините им са с актив 1-14.

Победата обаче не дойде никак лесно. Гостите трябваше да се напънат до последно и чак в последната четвърт си осигуриха преднина, която да им даде спокойствие. Първите три части обаче бяха равностойни, особено слаборезултатната трета четвърт, завършила при 12-11 за шуменци.

Мартин Сотиров изигра най-силния си мач в НБЛ. Бившият младежки национал игра почти без смяна и завърши с 27 точки, като добави 6 борби и 4 асистенции. С дабъл-дабъл се отчетоха други двама от играчите в тима на Бойко Миленков – Обина Олека и Александър Янев. Американецът наниза 21 точки и хвана 12 борби. Националът на България се включи с по 12 точки и борби. За беройци не игра Антон Кук, а клубът се раздели с Марин Маринов. С 10 точки и 5 асистенции завърши юношеският национал Михаил Комбаков. 10 точки и 9 борби записа Седариан Рейнс.

За Шумен отново най-резултатен бе Александър Милов, който завърши с 21 точки. С 10 се включи Милош Чойбашич.

На 2 февруари Берое ще играе с Рилски спортист. Шумен пък ще гостува на Балкан на 5 февруари.