Себастиан Вия изпъкна с два гола за победителите
Берое победи Етър с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Себастиан Вия се разписа на два пъти през първото полувреме, преди Хавиер Силго да оформи крайния резултат.
"Заралии" поведоха в резултата на стадион "Берое" в Стара Загора след малко над половин час игра. Себастиан Вия стреля извън наказателното поле по земя за 1:0.
Домакините бяха далеч по-активни в преден план през първата част. Уерик Каетано можеше да запише името си сред голмайсторите, но стреля в напречната греда от пряк свободен удар.
Възпитаниците на Хосе Ачиари все пак удвоиха преднината си преди почивката. Авторът на първото попадение с еозова очи в очи с противниковия вратар и с изстрел в далечния ъгъл оформи крайния резултат.
Още в първите минути на второто полувреме си пролича, че ще бъде изключително трудно на гостите да измъкнат нещо от двубоя. Горка Ларусеа получи втори жълт картон и бе изгонен за игра с ръка.
Старозагорци се възползваха от численото си преимущество на терена в последната минута от редовното време. Резервата Хавиер Силго завърши контраатака и отбеляза първия си шампионатен гол.
Берое заема 11-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Етър остава на последното 16-о място в подреждането с 14 пункта.
Мохамед Брахими преди гостуването на Макаби: Няма от какво да се притесняваме
Казахстан ще стане 24-тата страна, която се присъединява към Академията на ПСЖ
Александър Александров: Не сме дошли на разходка, искаме да оставим интригата жива
Барселона ще търси изходящ трансфер на Барджи след силното му включване срещу Бирмингам
Производители на дини не берат продукцията си заради ниските изкупни цени
След удара срещу фентанил в столичния квартал "Факултета": 10 са задържаните