Берое отстъпи на финалист в Лига Европа

берое отстъпи финалист лига европа
Снимка: ПФК Берое
16:00, 28.01.2022

Отборът на Берое (Стара Загора) допусна втора поредна загуба в контролите от подготвителния си лагер в Турция.

В курортното градче Белек, "зелените" отстъпиха с 1:2 на третия в първенството на Украйна отбор на Днипро.

Финалистът в Лига Европа през 2015 година откри резултата в 22-ата минута след добре организирана контраатака. Назаренко изведе Артьом Довбик в наказателното поле на българите, нападателят стреля покрай Генадий Ганев, а включилият се в атаката бранител Валентин Рубчинский добута топката в мрежата за 1:0.

Днипро удвои преднината си в 40-ата минута. Кравченко центрира от фал в пеналтерията на Берое, а на втората греда защитникът Володимир Адамюк засече топката с глава и я прати във врата на Ганев за 2:0.

Четвърт час преди края на срещата българите намалиха резултата. След центриране от ъглов удар Абубакар Тунгара стреля по диагонал от малък ъгъл, стражът на украинците се намеси неубедително, а при добавката Георги Динков се разписа за 1:2.

Преди дни Берое отстъпи с 1:3 на руския Оренбург в първата си приятелска среща в южната ни съседка.