Берое победи дубъла на Ботев Пловдив в контролна среща

берое победи дубъла ботев пловдив контролна среща
Снимка: ПФК Берое
15:58, 23.09.2022

Отборът на Берое Стара Загора се наложи с 2:0 над дублиращия състав на Ботев Пловдив в контролна среща, играна на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

През целия двубой играта бе предимно в половината на домакините, но през първата част „зелените“ не успяха да намерят верния път към вратата.

В седмата минута Рука центрира в пеналта на „канарчетата“, а там Калоян Кръстев отправи удар с глава, но топката срещна гредата.

Следващата опасна ситуация дойде в 20-ата минута, когато Спас Георгиев засече топката от въздуха, но стражът на Ботев се намеси блестящо и спаси.

В средата на полувремето опасни удари на Тунгара и Кръстев минаха на сантиметри от гредата на домакинската врата.

След малко повече от час игра Луизиньо от състава на Берое бе съборен в наказателното поле на „жълто-черните“ и реферът отсъди дузпа в полза на заралии. Зад топката застана Абубакар Тунгара, който откри резултата след хладнокръвно изпълнение от „бялата“ точка.

Второто попадение в срещата бе отбелязано в 76-ата минута, когато Луизиньо напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле на Ботев, а там Лукас Мартинс бе най-съобразителен и оформи крайния резултат.