Берое победи Монтана и завърши без загуба редовния дял на женското баскетболно първенство

берое победи монтана завърши без загуба редовния дял женското баскетболно първенство
Снимка: БК Берое Стара Загора
19:50, 08.04.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Шампионът на България по баскетбол при жените Берое се наложи с 91:72 (20:10, 30:20, 15:20, 26:22) над състава на Монтана 2003 в последен мач от втория етап на първенството.

По този начин старозагорки завършиха редовния сезон с 18 победи в 18 мача и в полуфиналите ще срещнат тима на Шампион 2006, който завърши като първенец във втората тройка. Монтана приключва втория етап на първенството с три победи и пет загуби, след осем успеха в 10 мача в първия етап.

В зала "Младост" в Монтана Берое показа, че се чувства много добре и спечели първите две четвърти на мача с по точно 10 точки разлика. На почивката "зелените" водеха с 50:30 и въпреки че Монтана показа по-добро лице през вторите 20 минути, за обрат изобщо не можеше да става дума.

Най-резултатна за победителките от Берое в мача бе Теодора Динева с 32 точки. Киара Ростън направи "дабъл-дабъл" от 17 точки и 17 борби, а Радостина Христова реализира 14 точки.

За Монтана Шерийн Съдърланд завърши с 22 точки и 14 борби. Александра Петрова направи "дабъл-дабъл" от 14 точки и борби, а 14 точки реализира и Валерия Алексиева.

Плейофите в женското първенство стартират след Великден. В полуфиналите ще се играе до две победи от три мача, като по програма срещите са насрочени за 19, 21 и 23 април. Другата двойка, освен Берое - Шампион 2006, ще бъде Монтана - Рилски спортист.

Иво Христов: В сегашната конституционна схема няма изход от тази политическа ситуация