Берое победи за втори път Шампион 2006 и се класира за финала в женското баскетболно първенство

берое победи втори път шампион 2006 класира финала женското баскетболно първенство
18:05, 21.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Шампионът Берое Стара Загора се класира за финала в първенството на България по баскетбол за жени. Берое надигра Шампион 2006 със 100:62 (28:22, 29:16, 23:11, 20:15) като гост в зала "Триадица" в София във втората среща от полуфиналните плейофи и спечели серията с 2:0 победи.

Така старозагорки продължават защитата на титлата си и очакват победителя от другата полуфинална двойка, в която съперници са отборите на Монтана 2003 и Рилски спортист. Монтана 2003 води с 1:0 победи и тази вечер гостува в Самоков във втория двубой от серията.

Баскетболистките на Берое очаквано доминираха през целия мач, а най-голямата разлика в мача достигна 41 точки. Още до почивката преднината на гостите превиши 20 точки – 57:36, а след третата четвърт резултатът бе 80:47.

Най-резултатна за успеха на състава от Стара Загора бе Цветомира Наумова с 23 точки и 6 борби. Яна Карамфилова завърши с 19 точки и 5 борби, а Виолина Кочева завърши с 14 точки, 7 борби и внушителните 16 асистенции.

За Шампион 2006, който ще се бори за третото място в шампионата, Анджела Стамболян допринесе с 21 точки и 2 борби.

Финалният плейоф, в който ще се играе до три успеха от пет възможни срещи, е планиран да започне на 26 април, както и серията за бронзовите медали, в която ще се играе до две победи.

Втори ден на консултации за кабинет: "Възраждане", ДПС, БСП и ИТН разговаряха с президента
Лекоатлетът Стелиян Гюзелев е убеден, че ще спечели медал за България от Спешъл Олимпикс в Берлин