берое класика локомотив софия васил левски
Снимка: ПФК Берое
18:18, 05.11.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Берое (Стара Загора) победи като гост Локомотив (София) с 3:0 в първи двубой от 14-ия кръг на футболното ни първенство.

Гостите от Берое откриха резултата в последната минута на първото полувреме. Джунейт Али центрира в наказателното поле на Локомотив (София), където Мартин Камбуров се пребори за топката с двама защитници на "железничарите" и с глава я подаде към Абубакар Тунгара. Нападателят на заралии стреля от границата на вратарското поле и реализира в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Александър Любенов.

В 70-ата минута беройци удвоиха преднината си. Кийлън Лебон получи великолепен извеждащ пас зад защитата на "железничарите", овладя с гърди в наказателното поле и стреля по посока врата на домакините. Топката се отби в горната греда и тупна на голлинията, а след намеса на ВАР главният рефер Владимир Вълков посочи центъра.

Резултатът стана класически в полза на тима от Стара Загора в 74-ата минута, когато голмайсторът Лебон центрира от ъглов удар, а Мартин Камбуров от близка дистанция разстреля с глава Любенов за 3:0.

Победата изкачи старозагорци на 6-ото място в класирането с 20 точки, докато Локомотив (Сф) е десети с 14 пункта, на точка от зоната на изпадащите.

Компанията, обвинена в злоупотреби за "Хемус": Това са мероприятия с предизборни цели