Берое с първо поражение в Адриатическата лига

12:37, 20.11.2020
Чете се за: 00:39 мин.
Баскетбол

Българките отстъпиха като гост на защитаващия трофея си Будучност (Черна гора) с 69:78.

Въпреки поражението, Берое остава водач в класирането със 7 точки след три победи и само една загуба, докато Будучност заема втората позиция с 6 точки, като черногорките са в серия от три поредни успеха.

Българският тим не можеше да разчита на две от чуждестранните си попълнения - Матея Тавич и Сара Бут.

Възпитаничките на Татяна Гатева започнаха силно мача и след първите десет минути водиха с 20:13, но изиграха слаба втора четвърт, след чийто край вече изоставаха с 29:32.

Домакините продължиха с добрите си изяви и през третата четвърт, която спечелиха с 28:17, за да отворят преднина преди финалната четвърт от 60:48

Берое започна силно решителната част и след кош на Жаклин Златанова изравниха за 69:69 3:26 минути преди края.

До последната сирена обаче отборът на Будучност вкара девет безответни точки и спечели мача.

С 20 точки и 10 борби за победителите се отчете Мина Джорджевич, а Николина Бабич прибави още 13 пункта.

За Берое Теодора Динева стана най-резултатна със 17 точки и 7 асистенции. Виолина Кочева и Жаклин Златанова се отчетоха с по 14 точки, а 11 отбеляза Радостина Димитрова.

Белчев: Най-малко година е нужно за един нов треньор в България