Берое се наложи над черногорския Милениум и завърши на трето място в Балканската лига

берое наложи черногорския милениум завърши трето балканската лига
Снимка: БК Берое Стара Загора
19:19, 30.04.2023

Отборът на Берое Стара Загора победи в малкия финал черногорския Милениум със 100:87 (27:23, 27:25, 24:25, 22:14) и завърши на трето място в Балканската лига по баскетбол. Финалната четворка се играе в Стара Загора, като българският отбор се поздрави с успеха пред собствена публика.

Мачът бе много оспорван, като на полувреме Берое водеше едва с шест точки, а преди последната четвърт преднината на тима бе пет. Тимът на треньора Бойко Миленков бе по-убедителен в края на мача, когато не остави съмнения в превъзходството си.

Най-резултатен за Берое бе Дариус Хал, който отбеляза 20 точки и спечели 6 борби. Данджел Пурифой и Александър Тодорович завършиха с по 8 борби. Александър Андреевич помогна на Берое с 13 точки.

За Милениум с по 16 точки завършиха Васо Попович и Петър Иванович.

По-късно днес е финалът на Балканската лига между израелския Апоел Беер Шева и Пея от Косово.

Селтик отново победи Рейнджърс, този път за Купата на Шотландия
Байерн Мюнхен си върна лидерството в Бундеслигата след чиста победа над Херта Берлин