Берое се справи с шампионките на Адриатическата Лига у дома

11:38, 27.01.2021
Чете се за: 00:41 мин.
Баскетбол

Момичетата от Стара Загора нанесоха второ поражение за сезона на действащия шампион в Адриатическата лига по баскетбол за жени Будучност (Подгорица).

Българският тим спечели като домакин със 77:60 (25:12, 18:19, 15:13, 19:16), след като водеше през цялата среща.

Въпреки загубата, Будучност остава лидер в класирането с 20 точки след 9 победи и 1 поражения, докато Берое е на второ място със 7-2, 16 точки актив, но и с мача по-малко.

Възпитаничките на Татяна Гатева започнаха мача със серия 8:0, след което поведоха с 19:4 и затвориха първата част при аванс от 25:12.

Вторите 10 минути бяха по-равностойни, но на почивката Берое все пак се оттгели с аванс от 43:31.

След почивката домакините поддържаха разликата и преди решителните 10 минути имаха преднина от 58:44.

Берое продължи да доминира и в последната четвърт, като с тройка на Жаклин Златанова направи 75:50 3:46 минути преди сирената, което се оказа напълно достатъчно за крайния успех.

За победителките Анджела Делич стана най-резултатна с 15 точки и 8 борби, а Сара Бут се отчете с 12 точки и 16 борби. По 11 точки за успеха реализираха Жаклин Златанова (9 борби) и Теодора Динева, а Матея Тавич добави още 10 пункта.

За Будучност Николина Бабич се отчете с 22 точки, 13 отбеляза Мина Джорджевич, а 10 добави Милена Якшич.