Берое запази мястото си в елита на българския футбол

Отборът на Берое си гарантира място в елита на българския футбол и през следващия сезон, след като в среща от 32-ия кръг победи с 2:0 у дома Пирин Благоевград.

берое спря пропадането първа лига успех черно море
Снимка: startphoto.bg
19:01, 12.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.

С успеха „заралии“ събраха 39 точки и имат девет повече от тима на Пирин при оставащи три мача до края на сезона. Берое обаче има предимство в директните мачове, като този сезон победи на два пъти съперника си и веднъж двата отбора направиха равенство.

В началните минути срещата не преминаваше на високи обороти, но футболистите на Хосе Луис Ачиари бяха по-дейните. В 23-тата минута Вини Трибуле удари греда, което бе и първият шанс за гол в срещата.

Домакините успяха да открият резултата в 29-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Данило Полонский. Зад топката застана Себастиан Вия, който отправи неспасяем удар. Бившият играч на Бока Хуниорс стреля от вътрешната страна на сглобката на гредите и топката се оплете в мрежата зад гърба на Максим Ковальов.

Само 120 секунди по-късно Вини Трибуле удвои преднината на Берое. Стефан Гаврилов подаде на нападателя и той от границата на вратарското поле разстреля Ковальов за 2:0.

През второто полувреме темпото в играта съвсем спадна. Старозагорци имаха една добра възможност да вкарат нов гол, но резервата Хавиер Силго пропусна очи в очи с Максим Ковальов. В последните секунди Ковальов отново трябваше да се намеси, този път след удар с глава на Трибуле.

В следващия кръг Берое гостува на Хебър, а Пирин приема Етър.

Атлетико Мадрид направи нова крачка към участие в Шампионска лига през идния сезон
Районната прокуратура във Велико Търново работи по случая с простреляното дете в Арбанаси