Берое започна защитата на титлата си в баскетболния елит при жените с победа над Шоутайм

Яна Карамфилова бе най-резултатна за победителите

ЖБК Берое
19:31, 06.10.2023

Шампионът Берое Стара Загора започна с победа защитата на титлата си през новия сезон 2023/2024 в първенството на България по баскетбол за жени - А група. Берое се наложи над новака Шоутайм (Варна) с 96:56 (31:8, 28:17, 24:15, 13:16) в среща от първия кръг.

Двубоят бе и официален дебют за новия старши треньор на старозагорки Жаклин Златанова.

Домакините имаха превъзходство през целия мач в зала "Общинска", а през второто полувреме разликата достигна до 52 точки. Баскетболистките на Берое отбелязаха 31 срещу 8 точки за отбора на Шоутайм за първата четвърт, а на почивката водеха с 59:25. Гостите не успяха да се противопоставят на по-опитния си съперник и през вторите 20 минути, като след третата част резултатът бе 83:40.

Яна Карамфилова бе най-резултатна за успеха и завърши с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 12 борби. Деана Стояновска допринесе с 19 точки, 6 борби и 9 асистенции, а Евгения Нацкина също оформи "дабъл-дабъл" от 18 точки и 13 борби.

За варненския Шоутайм Анхела Йошовска се отчете с 12 точки и 6 борби.

В следващия кръг Берое ще гостува на Дунав Русе, а тимът на Шоутайм ще приеме Рилски спортист на 14 октомври.

Президентът настоя за приемането на България и Румъния в Шенген пред групата "Арайолуш"