Берое завърши контролите с равенство срещу Литекс

14:46, 01.07.2022
Чете се за: 01:25 мин.
берое завърши контролите равенство литекс
Снимка: ПФК Берое

Отборът на Берое завърши наравно 2:2 с отбора на Литекс в последната си контрола от лятната подготовка.

Двубоят се изигра на стадиона в Ловеч, като през първото полувреме футболистите на Петър Хубчев доминираха на терена и закономерно откриха резултата чрез Абубакар Тунгара в 37-та минута.

Малко след началото на втората част Да Силва удвои преднината на заралии, но в 52-та минута Йоан Лазаров намали от дузпа.

Точно след час игра пък отборът на Литекс възстанови паритета, като точен за "оранжевите" беше Джорджо.

Така двубоят завърши при резултат 2:2, а по-късно днес играчите на Беоре се прибират в Стара Загора, където ще продължат с подготовката до старта на новия шампионат идната седмица. Първият мач за заралии е на 11 юли у дома срещу Ботев Враца.

За Литекс Ловеч пък новият сезон във Втора лига започва с домакинство на Дунав Русе на 16 юли.

Кой е Асен Василев - предложението на "Продължаваме промяната" за премиер
Христо Иванов: Ако отстъпим пред ултиматума на Митрофанова, ще се създаде по-голям проблем