Бетис и Реал Мадрид поделиха точките на "Бенито Виямарин"

22:47, 09.12.2023
Чете се за: 01:50 мин.
бетис реал мадрид поделиха точките бенито виямарин

Съставите на Бетис и Реал Мадрид не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от 16-ия кръг на испанската Ла Лига, което прекъсна серията на столичани от пет поредни успеха.

На "Естадио Бенито Виямарин" в Севиля и двете попадения паднаха след почивката, като по този начин двата тима оформиха четвъртото равенство помежду си в срещите им за първенство.

Вездесъщият Джуд Белингам даде аванс на "лос бланкос" в 53-ата минута, когато англичанинът се възползва от хитро подаване на Браим Диас, за да реализира своя гол №12 от началото на кампанията в шампионата.

В крайна сметка обаче този път това попадение не се оказа достатъчно за момчетата на Карло Анчелоти, тъй като в 66-ата Айтур Руйбал донесе точката за своя тим с прекрасно изпълнение от дистанция, което матира вратаря Андрий Лунин.

Със спечелената точка Реал Мадрид остава начело в подреждането с 39 точки, но "Кралския клуб" може да бъде изместен от върха, ако в утрешното дерби на Каталуния Жирона победи Барселона.

В същото време Бетис е на 7-ата позиция с актив от 26 пункта, изоставайки на два от местата в зона Европа.

Гол с пета в добавеното време донесе драматичен успех на Аталанта в дербито с Милан