Бетис надигра Осасуна като гост и записа важна победа в борбата си за Европа

17:33, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
бетис надигра осасуна гост записа важна победа борбата европа

Отборът на Бетис направи важна крачка към класирането си за европейските клубни турнири през следващия сезон, след като в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига победи с 2:0 като гост състава на Осасуна.

Успехът на "зелено-белите" им помогна да съберат 52 точки, с което те се откъснаха на пет пред тима на Валенсия в борбата за седмото място.

В същото време Осасуна продължава да заема 11-ата позиция в подреждането с 39 пункта след четвъртата си поредна загуба и до края на кампанията ще играе единствено за своята чест, тъй като момчетата на Хагоба Арасате нито за застрашени от изпадане, нито имат шансове да стигнат до местата, даващи право на участие в Европа.

Иначе този следобед на стадион "Ел Садар" в Памплона домакините започнаха добре срещата, но още в 26-ата минута останаха с човек по-малко след изгонването на Йон Монкайола с директен червен картон заради удар с крак в главата на съперник.

Бетис се възползва от численото си превъзходство и в 41-ата минута Айосе Перес откри резултата с удар от въздуха, при който стражът на домакините Серхио Ерера не се намеси подобаващо, допускайки топката да премине под плонжа му.

В добавеното време на първата част пък Уилиян Жозе проби отляво и асистира на Пабло Форналс, който от близко разстояние реализира на опразнената врата за 2:0.

Си Дзинпин пристигна във Франция, следват визити в Сърбия и Унгария
Дара Малинова се окичи с два бронза при девойките от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку