Бетис надви Рома и остави Лудогорец на второто място в групата

09:26, 07.10.2022
Чете се за: 02:12 мин.
бетис надви рома остави лудогорец второто групата

Отборът на Бетис записа третата си поредна победа от началото на груповата фаза в турнира Лига Европа, след като надигра с 2:1 като гост състава на Рома и по този начин увеличи преднината си пред своите преследвачи в група С на надпреварата.

Успехът на "зелено-белите" се оказа много ценен и за българския шампион Лудогорец, тъй като той остави разградчани на второто място в групата с актив от 4 точки, на една пред третия Рома. Бетис пък е убедителен лидер с 9 точки.

Двубоят на "Стадио Олимпико" започна по-добре за домакините, които поведоха в 34-ата с гол на Пауло Дибала от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Айтор Руйбал, като главният съдия Матей Юг имаше нужда и от консултация с ВАР.

Още до почивката обаче гостите от Андалусия отговориха и в 40-ата минута Гуидо Родригес изравни резултата с чудесен удар от дистанция.

Пълния обрат пък бе оформен в самия край на срещата, когато в 86-ата минута Родри центрира към Луиз Енрике, а бразилецът с глава преодоля Руи Патрисио, за да донесе трите точки на своя тим.

В следващия кръг двата тима отново ще се изправят един срещу друг, но този път двубоят ще бъде на стадион "Бенито Виямарин" в Севиля. Мачът е следващия четвъртък (13 октомври) от 19.45 часа.