Бетис отстрани Реал Сосиедад за Купата на Краля

11:11, 27.01.2021
Чете се за: 00:27 мин.
бетис отстрани реал сосиедад купата краля

"Зелено-белите" продължават напред в турнира, след като Борха Иглесияс вкара два гола в продълженията за крайното 3:1 в полза на "андалусийци".

Микел Оярсабал изведе гостите от Сосиедад напред в 13-та минута, но отборът от Сан Себастиан остана с човек по-малко в началото на втората част, когато Асиер Ияраменди получи червен картон.

Това позволи на домакините да пратят мача в продължения, след като Серхио Каналес изравни резултата в 79-та минута.

"Андалусийци" се възползваха от численото си преимущество и благодарение на два гола на Борха Иглесиас си подпечатаха мястото на 1/4 финалите в турнира за Купата на Краля.

Място сред последните осем си гарантира и състава на Виляреал, който победи с минималното 1:0 при домакинството си на Жирона.

Напред в турнира продължава и тима на Леванте, който надви Валядолид с 4:2 като гост в друга среща от осминафиналите.