Без медал за гимнастичките ни на обръчи и бухалки

без медал гимнастичките обръчи бухалки
18:16, 22.09.2019
Чете се за: 00:32 мин.
Художествена гимнастика

Българският ансамбъл завърши на пето място във финала с три обръча и два чифта бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

7Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова получиха 28.850 точки за изпълнението на съчетанието си, оценено най-високо за изпълнение с 8.750, но с едва 20.100 за трудност.

Така възпитаничките на Весела Димитрова завършиха шампионата с две отличия - сребро на финала с пет топки по-рано днес и бронз в многобоя от вчера.

Титлата с три обръча и два чифта бухалки заслужи Русия с 29.450 точки (21.000 за трудност и 8.450 за изпълнение), пред Япония с 29.400 точки (21.100 и 8.300) и Италия с 29.200 (20.600 и 8.600).

Рускините спечелиха седем титли от осем възможни в индивидуалната и отборната надпревара и при ансамблите, като хегемонията ми беше нарушена единствено от ансамбъла на Япония, който взе златото с пет топки.

Още Художествена гимнастика

Марияна Памукова пред БНТ: Боряна Калейн спечели със старание, отдаденост и прецизност (ВИДЕО)
08:38, 17.08.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Боряна Калейн: Победих се на олимпийските игри (ВИДЕО)
13:45, 16.08.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Левски-Триадица организира тържествено посрещане за Боряна Калейн
11:38, 16.08.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Георги Глушков към състезателките ни по художествена гимнастика: Пример сте за подражание и стимул за младите спортисти
13:36, 13.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Боряна Калейн пред БНТ: Когато човек има цел, няма нищо невъзможно (ВИДЕО)
09:49, 13.08.2024
5013
Чете се за: 02:45 мин.
Стилияна Николова: Оттук нататък ще мисля всичко стъпка по стъпка
08:57, 13.08.2024
Весела Димитрова ще води ансамбъла по художествена гимнастика и на Игрите в Лос Анджелис
08:31, 13.08.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Боряна Калейн: Искам да се порадвам на този успех и след това да взема решение за бъдещето си
08:29, 13.08.2024
Чете се за: 05:55 мин.
Българските състезателки по художествена гимнастика се завърнаха в София след Игрите в Париж
08:19, 13.08.2024
Вера Маринова пред БНТ: Българките бяха най-запомнящите се в Париж (ВИДЕО)
22:27, 11.08.2024
Обзор Ден последен в леката атлетика: Осмо място за Тихомир Иванов в скока на височина (ВИДЕО)
10:59, 11.08.2024
Невяна Владинова: Благодаря на всички, които го направиха заради България
22:05, 10.08.2024
Чете се за: 02:20 мин.