Без победител в първите два мача от кръга в италианската Серия А

без победител първите два мача кръга италианската серия
08:50, 07.10.2023

Лече и Сасуоло направиха равенство 1:1 в двубой от 8-ия кръг на Серия А.

И двата състава влязоха в мача след поражения в предишния кръг и се нуждаеха от точки, за да се закрепят в средата на таблицата. Италианският национал Доменико Берарди даде преднина на Сасуоло в 22-а минута след точно изпълнение на дузпа, а веднага след почивката Никола Кръстович изравни за Лече.

Сасуоло се изкачи на 9-а позиция с 10 точки, докато Лече е на 7-о място с 12 точки в класирането на Серия А.

В другия двубой от кръга снощи Емполи и Удинезе също не излъчиха победител и завършиха 0:0.

Гол на Франческо Капуто от Емполи в 39-ата минута беше отменен заради засада, а 12 минути след началото на втората част опасен удар на Лазар Самарджич от Удинезе премина покрай вратата.

Двата отбора остават на дъното в класирането в Серия А. Емполи е с 4 точки на 18-та позиция, докато отборът от Удине има точка повече на 17-то място.

Днес Интер посреща Болоня, докато Ювентус играе с градския си противник Торино.

Баскетболистът на Балкан Илиян Пищиков е носител на приза „Рачо Колев - едно сърце, една игра"