Гражданите на Румъния ще могат да пътуват без визи до Съединените щати за период до 90 дни след края на месец март.
Вашингтон днес обяви, че включва нашата съседка в своята програма за безвизови пътувания. Румъния е 43-тата държава, която влиза в американската безвизова програма и четвъртата, която се присъединява при управлението на президента Джо Байдън след Хърватия, Израел и Катар.
Американското министерство на вътрешната сигурност ще оценява представянето на Румъния най-малко веднъж на всеки две години. Американските граждани вече пътуват до Румъния с цел туризъм или бизнес при престой до 90 дни.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата