Безгрешната серия на Черноморец продължава, бургазлии надвиха и Балкан

Двубоят беше прекъснат за около 10 минути в последната четвърт заради проблеми с осветлението в зала "Бойчо Брънзов"

Черноморец Бургас - Балкан Ботевград
Снимка: Facebook: Баскетболен клуб Черноморец
21:30, 18.11.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Черноморец продължава без грешка и след седмия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии остават единствения непобеден отбор, след като спечелиха домакинството си на шампиона Балкан Ботевград с 90:81 (23:26, 21:20, 24:20, 22:15).

На линия за вицешампионите отново бяха Христо Захариев и Шон Смит. Двубоят беше прекъснат за около 10 минути в последната четвърт заради проблеми с осветлението в зала "Бойчо Брънзов".

Двубоят беше много оспорван и предложи качествена игра. Баскетболистите на старши треньора Васил Евтимов стигнаха до успеха след по-добро второ полувреме. Те изоставаха с 44:46 на почивката, но спечелиха третата и четвъртата част и направиха обрат.

Христо Захариев беше най-резултатен за победата с 23 точки. Андрей Иванов добави 17 точки и 10 борби, а с по 14 точки завършиха Милен Захариев и Ладариен Грифин.

За Балкан се отличиха Димитър Димитров и Девин Харис с по 16 точки, Малик Топин вкара 15.

В неделя предстоят нови два мача от кръга - Миньор 2015 (Перник) срещу Берое (Стара Загора) и ЦСКА срещу Спартак Плевен, а в понеделник играят Академик Пловдив и Рилски спортист Самоков.

България надви Франция и оглави класирането на европейското отборно първенство по шахмат
Близо 50 сигнала за паднали дървета и нарушено електроподаване са получени в Община Варна