Безпощаден Хофенхайм закотви Байер Леверкузен на дъното в Бундеслигата

безпощаден хофенхайм закотви байер леверкузен дъното бундеслигата
19:18, 20.08.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Тимът на Хофенхайм постигна категорична победа с 3:0 при визитата си на Байерн Леверкузен в двубой от третия кръг на германската Бундеслига.

„Сините“ откриха резултата в 9-ата минута, когато двойно подаване между Кристоф Баумгартнер и Гриша Прьомел в наказателното поле на „аспирините“ завърши с ефектен удар с пета на Баумгартнер, който се разписа в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Лукас Храдецки.

Съставът на Андре Брайтнер удвои преднината си след малко повече от половин час игра. Ознан Кабак центрира отдясно в пеналтерията на домакините, топката рикошира в крака на Пиеро Инкапие и стана трудна за стража Храдецки, който увисна, а от това се възползва връхлитащият Андрей Крамарич. Хърватинът стреля с глава от границата на вратарското поле, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:0 в полза на Хофенхайм.

Точка на спора сложи Жоржиньо Рутер в 78-ата минута, когато получи топката отдясно в наказателното поле на „червено-черните“, смени рязко посоката и с мощен шут по диагонала се разписа в далечния горен десен ъгъл за крайното 3:0 в полза на Хофенхайм.

В класирането възпитаниците на Андре Брайтнер заемат петото място с актив от 6 точки, докато тези на Херардо Сеоане за последни в подреждането след три поредни загуби и нито една спечелена точка.