Безпощаден Левски матира и Пирин в Благоевград, Уелтън със страхотен гол

левски
Снимка: ПФК Левски
18:57, 03.04.2022

Отборът на Левски постигна победа с 3:0 при гостуването си на Пирин (Благоевград) в двубой от 25-ия кръг на футболното ни първенство.

"Сините" поведоха в резултата в 4-ата минута. Уелтън получи топката по десни фланг, смени посоката си към центъра на игрището и стреля мощно от над 25 метра, а топката се отби в горната греда преди да посети мрежата на стража Янко Георгиев.

Гостите от София вкараха и второ попадение непосредствено преди почивката. След центриране от ъглов удар, Георги Миланов с глава върна топката в наказателното поле на "орлетата", където Христофор Хубчев не успя да изчисти, тя попадна в Билал Бари, който я слави идеално за Илиян Стефанов, а новото попълнение на Левски се разписа с удар от воле в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Четвърт час преди края на редовното време съставът на Станимир Стоилов направи преднината си в срещата класическа. Авторът на първото попадение Уелтън стреля отляво от границата на наказателното поле, топката рикошира в гърба на другия голмайстор Илиян Стефанов и влетя за трети път в мрежата зад Янко Георгиев.

В класирането Левски е пети с 39 точки, а три пункта четвъртия Черно море (Варна) и на четири за третия Ботев (Пловдив). Пирин пък е 11-и с 27 точки.

Министърът на земеделието ще участва в среща на министрите в рамките на Берлинския процес
България със сребро и два бронза във финалите на девойките за Купа "София"