Пандемията на коронавируса ще бъде спряна едва след две години и половина, заяви основателят на Microsoft Бил Гейтс в интервю за Wired.
"Това не е Първата или Втората световна война, но мащабът на негативните сътресения за цялата система е сравним", каза той.
Гейтс вярва, че "богатият свят" ще може да се справи с инфекцията около година по-рано от останалите. Той изрази съжаление, че пандемията значително забави напредъка в намирането на лекарства за борба с маларията, полиомиелита и ХИВ.
Според Световната здравна организация броят на пациентите с COVID-19 в световен мащаб е надхвърлил 19,7 милиона. Повече от 728 хиляди станаха жертви на пандемията.
За по-малко от минута: Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела (СНИМКИ)
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък