Новината идва на фона на постигнатото споразумение за съставяне на правителство в Испания
Бившият лидер на Народната партия в Каталуния Алехо Видал-Куадрас беше прострелян в лицето на улица в Мадрид, 78-годишният Кадрас е в болница, животът му е извън опасност. Причините за нападението се разследват.
Новината идва на фона на постигнатото споразумение между премиера на Испания Педро Санчес и лидера на каталунските сепаратисти Карлес Пучдемон.
Испанските социалисти са се договорили с партията "Заедно за Каталуния" за подкрепа на правителство на Санчес. В замяна Мадрид ще даде амнистия на лидерите на каталунските сепаратисти. Така Испания е напът да излезе от политическата безизходица, в която се намираше.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Румен Радев: Разширяването трябва да стане на принципа на собствените заслуги
Долната камара на италианския парламент одобри връщане на страната към ядрената енергетика
Категоргично вината за катастрофата е на шофьорите на леки автомобили, съобщи заместник градският прокурор
10 линейки, две жертви и 9 пострадали при катастрофата на "Челопешко шосе"