Блестящ Димитър Митов помогна на Кеймбридж да отстрани Нюкасъл за ФА Къп

блестящ димитър митов помогна кеймбридж отстрани нюкасъл къп
20:57, 08.01.2022

Българският вратар Димитър Митов класира третодивизионния Кеймбридж за четвъртия кръг на ФА Къп.

Тимът от Лига 1 поднесе изненадата срещу елитния Нюкасъл след успех на "Сайнт Джеймсис Парк" с 1:0.

Митов направи над 10 спасявания в мача и по този начин разколеба нападателите на "свраките". 24-годишният българин бе на топ ниво и благодарение на него нулевото равенство се запази до почивката. То можеше да бъде нарушено в началото на второто полувреме, когато Джейкъб Мърфи реализира, но голът бе отменен заради засада.

Кеймбридж изчака търпеливо своя момент и той дойде в 57-ата минута. Айрънсайд се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Нюкасъл и откри резултата. Ситуацията бе преразгледана с ВАР заради евентуална засада, но повторенията показаха ясно, че Шелви докосва умишлено топката, което направи положението редовно.

След това Ланкастър от състава на Кеймбридж остана зад защитата в момента на подаването и голът му също бе отменен.

В края на срещата поредното великолепно спасяване на Митов изпрати Кеймбридж в следващия етап на надпреварата.

Началото на ерата "Токаев" ли е кризата в Казахстан?
Щастлива развръзка: Откраднато куче беше върнато на стопаните си 8 години по-късно