Близо 350 000 лева са събрани до момента в дарителската сметка на община Асеновград, която бе разкрита след обявяването на извънредното положение у нас.
300 000 лева от тях вече са преведени на МБАЛ - Асеновград. Отделно по предложение на администрацията и с решение на Общинския съвет са отпуснати още 290 000 лева на лечебното заведение от бюджета на общината.
Така в болницата вече е готово и специализирано отделение за лечение на пациенти с коронавирус.
Открита е специална телефонна линия за подкрепа на възрастни и хора в риск и им е осигурена и психологическа помощ.
В ход е доброволческа кампания за набирането на доброволци.
Мерките в извънредната ситуация предвиждат още топъл обяд за 250 нуждаещи се граждани; еднократни хранителни пакети за други 230 домакинства; още 288 потребители ще получат подкрепа по проекта "Патронажна грижа".
Ще се оказва съдействие и при закупуване на хранителни продукти и медикаменти или друга подкрепа във времето на извънредното положение, уточниха от общината.
От там съобщават, че вече е открита и специална секция за актуална информация "КОРОНАВИРУС COVID-19" в официалния интернет сайт на община Асеновград, където гражданите могат да се информират за новини, превантивни мерки, горещи телефони.
Там са вписани и имената на всички дарители, доброволци, както и дарителската сметка.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)