Близо 600 птици са намерени мъртви след новогодишната нощ в района на Копривщица. Това стана ясно от публикация на "Зелени Балкани" в социалните мрежи.

"Екипът ни посрещна новата година с 591 планински чинки на аутопсионната маса и още 15 полуживи в реанимацията! И това, съвсем не е пълния брой на всички умрели птици, а просто тези, които успяхме да съберем, преди да се мръкне. Всички те - жертва на новогодишната "война по улиците", в случая в Копривщица.... но, кой знае още на колко места у нас картинката е същата...", пише в публикацията на Зелени Балкани.
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък