Премиерът Бойко Борисов отправи поздрав за Деня на българския лекар в официалния си профил във фейсбук.
"Пожелавам Ви да сте все така отдадени на Вашето велико дело – да спасявате животи, да се грижите и помагате на хората", написа той.
Костадин Ангелов призова да спазваме мерките, за да съхраним и лекарите на България
"В този труден период върху Вас тежи изключително голяма отговорност. Никога досега здравната система не е била изправяна пред такова предизвикателство. Вече месеци наред водите неравна битка с коронавируса. Положихте много усилия, поехте много рискове. Вие и Вашите семейства изтърпяхте много лишения. Но Вие сте най-важната опора за хората в момента. Вашият професионализъм и смелост са дълбоко ценени от всички", обърна се за празника им към лекарите премиерът.
Борисов изрази и признателност към всички онези лекари, които загубиха живота си в борбата с вируса. "Заради тях и заради усилията на всеки един от Вас, призовавам всички да бъдем отговорни и дисциплинирани – това е най-добрият начин да изразим нашата признателност към лекарите", завършва той.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?