По повод деня на българския лекар - министърът на здравеопазването д-р Костадин Ангелов поздрави лекарите с послание в социалните мрежи.
В него той пише: "Повечето от колегите ми днес няма да празнуват - ще бъдат на работа - в болниците, в линейките, в кабинетите за консултации".
Бойко Борисов към лекарите: Вие сте най-важната опора за хората в момента
Министър Ангелов отбелязва, че всяка година лекари губят живота си, заразени с болестите на своите пациенти. Заради COVID-19 България е загубила 13 от своите лекари. Всички ние, пише здравният министър, трябва да бъдем отговорни и да спазваме мерките. Благодаря на колегите за всичко, което правят за здравето на своите пациенти. Бъдете здрави, завършва обръщението си министър Ангелов.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?