ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Бойкотът на магазините - има ли пазаруващи?

Чете се за: 01:47 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Втори бойкот на пазаруването в големите търговски вериги у нас. Този път призивът е потребителите да не бойкотират малките хранителни магазини, а само големите супермаркети.

Точно преди седмица се проведе първият бойкот. Като резултат оборотът на веригите тогава падна с близо 30%. Освен това няколко институции започват масирани проверки на всички магазини, в които се продават храни за детайлното обследване на цялата верига.

Картината е сходна с тази от миналата седмица - по-малко клиенти, но все пак има достатъчно. Организаторите на бойкота настояват за спешни законови мерки, така че да паднат надценките, които слагат веригите. Появиха се и искания за защита на цени на някои основни стоки - брашно, месо, мляко.

Ето какво споделиха някои от пазаруващите днес:

"В нито един не съм участвала, защото не виждам реално смисъл и резултат".

"Разлика в цените няма , има на промоция пуснати нарочно да залъжат народа и това е".

"Трябва всички рязко да спрем да пазаруваме, ако искаме нещо да се промени".

БНТ: Разбирам, че сте за бойкота, но виждам, че си пазарувате?

- Пазарувам заради баба ми, от това има нужда, някои конкретни неща.

"Пазарувам нехранителни стоки и съм за бойкота, поддържам да не се пазаруват хранителни стоки, защото е много скъпо".

Вижте още в прякото включване

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?