Болидите на "Ферари" най-бързи в първите две свободни тренировки преди Гран При на САЩ

10:21, 22.10.2022
Чете се за: 02:15 мин.
Карлос Сайнц

Болидите на "Ферари" бяха най-бързи в първите две свободни тренировки преди Гран При на САЩ във Формула 1 тази неделя.

Испанецът Карлос Сайнц записа най-добро време в първата тренировка - 1:36.857 минута. Втори на пистата в Остин завърши двукратният световен шампион и победител в състезанието миналата година Макс Верстапен. Нидерландецът остана на 0.224 секунда зад Сайнц. Седемкратният носител на титлата Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" е трети с пасив от 0.475.

В неделя Верстапен може да изравни рекордите на Михаел Шумахер и Себастиан Фетел от 13 победи за един сезон, а неговият отбор "Ред Бул" може да спечели световната титла при конструкторите.

Съотборникът на Верстапен Серхио Перес и Шарл Льоклер от "Ферари" се борят за второто място при пилотите. Само точка разделя двамата четири състезания преди края, като Перес има предимство.

Шарл Льоклер с "Ферари" беше най-бърз във втората свободна тренировка, след като направи една обиколка за 1:36.810 минута. Втори и трети са съответно Валтери Ботас (Финландия) с "Алфа Ромео" на 0.715 секунди и Даниел Рикардо (Австралия) с "Макларън" на 0.817.

Макс Верстапен завърши на седма позиция, пред Люис Хамилтън, който остана осми.

По-късно тази вечер е третата тренировка и квалификацията за място за Гран При на САЩ във Формула 1.

Сиатъл победи шампиона Колорадо с 3:2 в НХЛ
Александра Фейгин спечели турнира за приз "Виктория"