Болоня крачи смело към Шампионската лига след победа с 3:0 срещу Салернитана

Възпитаниците на Тиаго Мота имат аванс от шест точки, но са с мач повече от петия Рома.

болоня крачи смело шампионската лига победа салернитана
15:53, 01.04.2024

Болоня постигна класическа победа с 3:0 срещу Салернитана в двубой от 30-ия кръг в Серия А. Това бе осма победа за "червено-сините" в последните девет мача, като те вече са на две точки зад третия Ювентус, с актив от 57.

Салернитана остават закотвени на дъното на класирането с 14 точки, на 10 зад 19-ия Сасуоло.

Отборът, воден от Тиаго Мота, взе аванс в резултата още в 14-та минута след гол на Рикардо Орсолини. Това бе неговото десето попадение в Серия А този сезон.

Болоня отбеляза още един гол, малко преди полувремето, дело на бившото крило на Милан Алексис Салемакерс.

"Червено-сините" поддържаха доминацията си и през второто полувреме, притежавайки 70% от владението на топката, но третото попадение падна в добавеното време. Салемакерс този път асистира на гръка Харалампос Ликоянис.

По-късно днес Рома гостува на Лече, докато лидерът в класирането Интер Милано приема Емполи.

Лято в първия ден на април: Вижте къде в страната е най-горещо