Болоня надви минимално Аталанта и се настани в топ 4 на Серия "А"

болоня надви минимално аталанта настани топ серия
18:55, 23.12.2023

Отборът на Болоня намери място в зона Шампионска лига на италианската Серия "А" след минимална домакинска победа с 1:0 срещу Аталанта в мач от 17-ия кръг на шампионата.

"Рособлу" стигнаха до успеха с късен гол на Люис Фъргюсън в 86-ата минута и по този начин се изкачиха на четвърта позиция в таблицата с 31 точки.

В същото време Аталанта остава на 7-ото място в подреждането с актив от 27 пункта.

По същото време Торино и Удинезе завършиха наравно 1:1 в друга среща от кръга, след като Ойер Сарага даде преднина на "бяло-черните" в 81-ата минута, но две преди края сръбският национал Иван Илич донесе точка за "биковете".

Равенството е 11-о за Удинезе този сезон, като тимът е 16-и в класирането с 14 точки, докато Торино заема 10-ата позиция с 24 пункта.

3D светлинно шоу се проведе на коледния фестивал в Царево
Валентин Антов и Петко Христов титуляри в мачовете на Кремонезе и Специя в Серия "Б"