Болоня с разгром над Парма в Серия "А"

10:36, 29.09.2020
Чете се за: 00:29 мин.
болоня разгром парма серия

"Червено-сините" разбиха у дома гостите от Парма с 4:1 в последния мач от втория кръг на италианското Калчо.

Домакините бяха по добрият отбор през цялото време и не оставиха никакви шансове на "кръстоносците".

Над всички в мача беше нападателят Роберто Сориано. Той първо даде аванс на своя тим в 16-та минута след като засече центриране от корнер, а в 32-та покачи на 2:0 след като рикошет в крака на бранител не остави шансове на стража на гостите.

Сориано обаче не бе приключил с добрите си изяви и в 56-та минута подаде на Андреас Олсен, който направи резултата класически.

Гостите намалиха изоставането си в 67-та минута след попадение на Ернани, а в самия край на срещата Родриго Паласио оформи крайното 4:1 в полза на Болоня.

За домакините това беше първи успех за сезона, докато тимът на Парма регистрира второ поредно поражение и остава на дъното в Серия "А".