Борис Георгиев и Даниел Дичев отпаднаха още на старта на турнира по джудо в Париж

борис георгиев даниел дичев отпаднаха старта турнира джудо париж
20:28, 06.02.2022

Борис Георгиев отстъпи в много оспорвана битка на Асли Гонзалез, олимпийски вицешампион от Лондон 2012 на старта при 100-килограмовите на турнира от Големия шлем в Париж.

Двубоят завърши в продължението след три наказания за нашия джудист. 32-годишният кубинец с румънски паспорт обаче не успя да стигне до финал. Още в следващата среща той загуби и отпадна от надпреварата.

По-късно тази вечер титлата в тежка категория ще си оспорват българинът с белгийски паспорт Тома Никифоров и Петер Палчик (Израел).

При 90-килограмовите Даниел Дичев също отпадна на старта, след като имаше малшанса да срещне представителя на домакините Алексис Матю – ипон. В крайното подреждане французинът, който е световен отборен шампион за юноши, остана пети.

Турнирът във френската столица бе първото сериозно изпитание за нашите джудисти този сезон, които се подготвят за европейското в София в края на месец април.

А зала "Берси" в Париж събра елита на световното джудо. На татамито излязоха 285 състезатели от 52 държави.

Треньорът на дубъла на ЦСКА 1948 отказа отборът му да доиграе контролата срещу Локо Сф
Португалия успешно защити европейската си титла по футзал след запомнящ се обрат срещу Русия