Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с ирландския вицепремиер Лео Варадкар. Двамата обсъдиха ситуацията с разпространението на COVID-19 в България и в Ирландия, както и предизвикателствата, пред които са изправени двете страни в следствие на пандемията.
Премиерът Борисов и ирландският вицепремиер изразиха надежда, че в близко бъдеще гражданите в Европа ще могат да се върнат към нормалното си ежедневие и отново ще могат да пътуват спокойно с цел туризъм или бизнес.
В рамките на телефонния разговор премиерът Бойко Борисов и вицепремиерът Лео Варадкар акцентираха върху двустранните отношения между България и Ирландия.
Двамата се съгласиха, че съществува сериозен потенциал за развитие на ползотворно сътрудничество, както по теми от европейския дневен ред, така и на двустранно равнище. Премиерът Бойко Борисов изтъкна ползите от активния политически диалог на високо ниво за задълбочаването на партньорството между България и Ирландия.
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души