Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с ирландския вицепремиер Лео Варадкар. Двамата обсъдиха ситуацията с разпространението на COVID-19 в България и в Ирландия, както и предизвикателствата, пред които са изправени двете страни в следствие на пандемията.
Премиерът Борисов и ирландският вицепремиер изразиха надежда, че в близко бъдеще гражданите в Европа ще могат да се върнат към нормалното си ежедневие и отново ще могат да пътуват спокойно с цел туризъм или бизнес.
В рамките на телефонния разговор премиерът Бойко Борисов и вицепремиерът Лео Варадкар акцентираха върху двустранните отношения между България и Ирландия.
Двамата се съгласиха, че съществува сериозен потенциал за развитие на ползотворно сътрудничество, както по теми от европейския дневен ред, така и на двустранно равнище. Премиерът Бойко Борисов изтъкна ползите от активния политически диалог на високо ниво за задълбочаването на партньорството между България и Ирландия.
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)
Продължават дипломатическите совалки по предложения от САЩ план за край на войната в Украйна
Президентът Радев за мирния план на Тръмп: Преговорите са единствената възможност да млъкнат оръжията