Борусия Дортмунд надви Леверкузен и се върна в топ 4

22:41, 29.01.2023
борусия дортмунд надви леверкузен върна топ

Отборът на Борусия Дортмунд спечели с 2:0 при гостуването си на Байерн Леверкузен в един от най-очакваните мачове на 18-ия кръг в Бундеслигата.

Двубоят на "Бай Арена" в Леверкузен ще се запомни и с първия мач като титуляр за нападателя на "жълто-черните" Себастиан Алер, който беше привлечен през миналото лято от Аякс, но скоро след това бе диагностициран с рак на тестисите.

Вместо него обаче в герой за вестфалци се превърна Карим Адейеми, който даде аванс на своя тим в 33-та минута.

Малко след началото на втората част пък опасно центриране на Мариус Волф предизвика автогол на Едмон Тапсоба и по този начин Борусия Дортмунд удвои преднината си.

Футболистите на Байерн Леверкузен също имаха своите шансове в срещата, но стражът на Борусия Грегор Кобел блесна с няколко много важни спасявания и така запази вратата си суха.

В класирането тази победа помогна на вестфалци да се изкачат до четвъртото място с актив от 34 точки, докато "аспирините" заемат 9-та позиция с десет пункта по-малко.

Наполи мина и през Рома и вече има 13 точки аванс на върха в Серия "А"