Наполи мина и през Рома и вече има 13 точки аванс на върха в Серия "А"

23:42, 29.01.2023
Чете се за: 01:40 мин.
наполи мина рома вече точки аванс върха серия

Лидерът в италианската Серия "А" Наполи направи поредна важна крачка към спечелването на титлата, след като победи с 2:1 като домакин състава на Рома в среща 20-ия кръг.

На своя стадион "Естадио Диего Армандо Марадон" неаполитанци откриха резултата в 17-ата минута чрез Виктор Осимен, който получи подаване от Хвича Кварацхелия, овладя топката и с мощен удар под гредата даде аванс на своя тим.

Четвърт час преди края на редовното време обаче футболистите на Рома изравниха резултата, а автор на попадението стана Стефан Ел Шаарауи, който засече центриране на Никола Залевски.

Равенството се запази до 86-ата минута на срещата, когато Джовани Симеоне с удар от границата на наказателното поле хвърли в екстаз домакинските привърженици и донесе трите точки на Наполи.

С успеха "небесносините" събраха 53 точки и имат аванс от 13 на върха в подреждането пред най-близкия преследвач в лицето на Интер. "Римските вълци" пък са на шестото място с актив от 37 пункта.