Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в Шампионска лига след домакински успех над Атлетико Мадрид

Германският тим спечели четвъртфиналния реванш срещу "дюшекчиите"

23:53, 16.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в Шампионска лига. Германският тим спечели четвъртфиналния реванш срещу Атлетико Мадрид с 4:2 и продължи напред с общ резултат 5:4.

Първият двубой завърши при резултат 2:1 в полза на испанците.

Срещата на стадион "Сигал Идуна Парк" започна с две голови ситуации в първите четири минути. Сезар Аспиликуета блокира шут на Марсел Забицер, който бе напът да се превърне в гол. В ответната атака Алваро Мората не успя да уцели вратата, макар да бе сам срещу вратаря.

Атаките на "жълто-черните" се отплатиха в 34-ата минута. Юлиан Бранд стреля от малък ъгъл, като топката мина под плонжа на Ян Облак.

Само пет минути по-късно играчите на Еден Терзич удвоиха преднината си. Ян Маатсен също записа името си сред голмайсторите с удар по диагонала.

След почивката "дюшекчиите" се върнаха в мача с бърз гол. Матс Хумелс си отбеляза автогол, в опит да парира удар с глава на Марио Ермосо.

Възпитаниците на Диего Симеоне бяха близо до изравнителен гол, след като Анхел Кореа бе изведен сам срещу вратаря. Аржентинецът обаче стреля неточно.

Испанският тим продължи да атакува и заслужено възобнови равенството. След поредица от изстрели се получи разбъркване в домакинското наказателно поле. Анхел Кореа имаше последната дума и със силен шут изравни.,

Отличните изяви от двата тима в преден план не бяха свършили. Никлас Фюлкруг възобнови преднината на тима си с глава след центриране на Марсел Забицер.

Още със следващата си атака домакините стигнаха до нов гол. Броени секунди след като се отчете с асистенция, Марсел Забицер стреля ниско в далечния ъгъл.

На полуфиналите Борусия Дортмунд ще срещне Пари Сен Жермен, който отстрани Барселона.

ПСЖ постигна знаменита победа над Барселона и е на полуфинал в Шампионската лига
Между еманципацията и блясъка: Диор представи есенната си колекция в Ню Йорк