Кризата у вестфалци се задълбочава.
                                                    Борусия Дортмунд обяви раздялата с техническия си директор Свен Мислинтат, който седя на поста едва девет месеца. Уволняването на 52-годишния специалист идва две седмици, след като вестфалци освободиха и старши треньора Нури Шахин.
Мислинтат пое ролята на технически директор на "жълто-черните" през май 2024 г, като това бе негов втори престой в Дортмунд. Той бе главен скаут в периода 2006-2017, когато вестфалци бяха смятани за един от най-умните отбори на трансферния пазар. Германецът получава заслуги за трансферите на играчи като Роберт Левандовски, Усман Дембеле и Марко Ройс.
Между двата си престоя с Борусия Дортмунд, 52-годишният специалист работи още за Арсенал и Аякс.
Според медиите в Германия Мислинтат и спортният директор Себастиан Кел често са влизали в противоречия за изграждането на състава, който в момента заема незавидната 11-а позиция в Бундеслигата.
                                            
                    
                        "Ние вече не живеем - отидоха на концерт, а ни ги върнаха в ковчези": Кочани
                    
                    
                                            
                    
                        Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026