"Жълто-черните" изглеждат в отлична форма преди полуфиналния реванш срещу ПСЖ

18:49, 04.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд победи Аугсбург с 5:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" изглеждат в отлична форма преди полуфиналния реванш в Шампионска лига срещу Пари Сен Жермен (ПСЖ).

Борусия Дортмунд, който победи с 1:0 ПСЖ през изминалата седмица у дома, започна вихрено мача, въпреки доста промени в стартовите 11. И след половин час игра те имаха аванс от 3:0 с два гола на Юсуфа Мукоко и един на Дониел Мален, разписал се в 20-ата. Аугсбург върна едно попадение в 32-ата минута чрез Рубен Варгас, който получи топката в малкото наказателно поле от Арне Майер.

Но Марко Ройс, който ще напусне отбора в края на сезона след 12 години в Дортмунд, направи 4:1 в 34-ата минута. Освен този гол, днес той се отличи с две асистенции – едната за втория гол на Мукоко, и още един път за Лукас Нмеча, който през втората част вкара за 5:1.

Възпитаниците на Един Терзич заемат 5-ата позиция в класирането с актив от 60 точки. Аугсбург се намира на 9-ото място с 39 пункта.