Борусия Мьонхенгладбах прекъсна победната серия на шампиона Байерн в Бундеслигата

борусия мьонхенгладбах прекъсна победната серия шампиона байерн бундеслигата
21:39, 27.08.2022

Тимът на Байерн Мюнхен завърши наравно 1:1 като домакин на Борусия Мьонхенгладбах в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата.

„Жрабчетата“ откриха резултата на „Алианц Арена“ в края на първата част, когато Кристоф Крамер изведе Маркъс Тюрам на стрелкова позиция в наказателното поле на „баварците“, а Тюрам хладнокръвно преодоля Мануел Нойер, извеждайки напред в резултата гостите от Мьонхенгладбах.

Шампионите на Германия възстановиха равенството в 83-ата минута чрез Садио Мане, който се разписа с удар по земя от границата на наказателното поле.

Мане отбеляза гол и в началото на срещата, но то бе отменено заради засада, маркирана от ВАР.

В класирането Байерн Мюнхен е лидер с 10 точки от четири изиграни срещи, докато Борусия Мьонхенгладбах е шести с 8 пункта актив.