Боряна Калейн на крачка от медалите, две седми и осмо място за Невяна Владинова и Катрин Тасева

боряна калейн крачка медалите две седми осмо невяна владинова катрин тасева
17:03, 11.09.2018
Художествена гимнастика

Четвърто място на Боряна Калейн на обръч, седмо място на Невяна Владинова на топка, както и седмо и осмо място за Катрин Тасева на обръч и топка е равносметката на българските гимнастички от първите два финала на отделните уреди на 36-о световно първенство по художествена гимнастика в София.

Калейн излезе с първи стартов номер на обръч, но представи много силно композицията си и получи оценка от 19.550 точки, от които 11.100 за трудност. Така тя остана само на една позиция от призовата тройка, но е с най-предно класиране от българските състезателки в двата финала.

Тасева направи грешка в съчетанието си и остана седма с 18.350 точки.

На топка българките допуснаха грешки и останаха на последните две места. Невяна Владинова е седма с 19.100 точки, а Катрин Тасева имаше две изпускания и получи 17.600 точки.

Световната шампионка в многобоя от миналата година Дина Аверина (Русия) спечели титлите и на двата уреда. На обръч тя получи 20.850 точки, а на топка - 20.300 точки.

Втора на обръч е Линой Ашрам (Израел) с 20.000 точки, а трета Арина Аверина (Русия) с 19.700 точки.

На топка среброто взе Александра Солдатова (Русия) с 20.200 точки, а трета е италианката Александра Аджурджукулезе с 19.900 точки.

България запази второто място в отборното класиране при жените и след втория ден на квалификациите на световното първенство.

Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн, които днес играха съчетания с топка, имат сбор от 112.700 точки.

На първо място до момента е Русия със 120.925 точки, а на трето - Израел със 110.500 точки. В класирането следват Италия, Украйна и Беларус.

Квалификациите при жените продължават в следващите два дни с изпълненията на бухалки и лента.

Още Художествена гимнастика

Алекса Рашева със сребро и Александра Шалуева с бронз в многобоя при девойките на турнир по художествена гимнастика във Варшава
19:48, 28.04.2024
Боряна Калейн завърши с два бронзови медала на Световната купа в Ташкент
14:34, 28.04.2024
Боряна Калейн грабна бронз във финала на обръч на Световната купа в Ташкент
11:28, 28.04.2024
Българките Алина Коломиец и Жана Пенчева със сребро и бронз в многобоя на международния турнир за Приз "Жулиета Шишманова"
15:44, 27.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Боряна Калейн спечели бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент
15:07, 27.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Рая Сръндева в предаването "Аз съм"
13:00, 27.04.2024
Боряна Калейн е втора във временното класиране за многобоя на Световната купа в Ташкент
11:03, 26.04.2024 (обновена)
Тайрийз Макси взе приза за Най-прогресиращ играч в НБА за сезона
14:11, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ансамбълът на България зае четвърто място на финала с три ленти и две топки на световната купа в Баку
16:28, 21.04.2024
Елвира Краснобаева спечели сребърен медал на финала на лента в Баку
15:22, 21.04.2024
Ева Брезалиева спечели сребърен и бронзов медал на финалите на топка и на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
12:55, 21.04.2024
Ансамбълът на България остана на крачка от почетната стълбичка в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
20:21, 20.04.2024
Борисов обмисля 10% увеличение на бюджетните заплати, коментира и оставките в МС