Дерик Уайт Стеф Къри Бостън Селтикс Голдън Стайт Уориърс
от БНТ , Източник: БГНЕС
11:03, 20.01.2023
Чете се за: 02:37 мин.

Отборът на Бостън Селтикс победи Голдън Стейт Уориърс със 121:118 точки след продължение у дома в повторение на финалите на Националната баскетболна асоциация (НБА) от миналия сезон, спечелени от Уориърс с 4-2. В много оспорван мач играчите на Бостън бяха по-решителни в допълнителните пет минути, за да запишат осма поредна победа в Лигата.

В зала "Ти Ди Гардън" домакините започнаха по-уверено и дръпнаха с десет точки в средата на втората част, но Стеф Къри и компания обърнаха развоя на събитията и на свой ред поведоха с 11 точки малко преди края на третата четвъртина. Водени от ветерана Ал Хорфърд Селтикс изравниха в края и вкараха мача в продължение, което спечелиха за крайното 121:118.

Звездата на Бостън Джейсън Тейтъм направи силен мач с 34 точки, 19 борби и 6 асистенции, Хорфърд се отчете с 20 точки, 10 борби и 3 чадъра, а общо шест играчи на тима вкараха 14 и повече точки. За Уориърс Къри се отчете 29 точки, 7 асистенции, 4 борби, 3 откраднати топки, 2 чадъра и тройка зад централната линия със сирената за край на втората част. Клей Томпсън и Джордан Пул вкараха по 24 точки, Дреймънд Грийн завърши с 11 точки, 13 борби и 9 асистенции, но пейката на шампионите се отчете едва с 10 точки.

По този начин Бостън продължава да води убедително в Източната конференция с 34 победи и 12 загуби (най-добрият актив в НБА), докато Голдън Стейт е на девета позиция на Запад с баланс 22-23.