Бостън надви Маями и намали изоставането си във финалния плейоф в Източната конференция на НБА

бостън надви маями намали изоставането финалния плейоф източната конференция нба
09:29, 24.05.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Бостън победи Маями със 116:99 като гост в четвъртия мач от финалния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада, намалявайки изоставането си в серията на 1:3 успеха.

Джейсън Тейтъм допринесе с 33 точки, 11 борби и 7 асистенции за победата на гостите, с която те избегнаха елиминирането си от плейофите. Тейтъм вкара 14 от 22-те си стрелби от игра, включително 4 тройки от 9 опита. Джейлън Браун реализира 17 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Дерик Уайт се включи с 16 точки, 2 борби и 2 асистенции, за да предотвратят класирането на Маями за финала и превръщането му във втория тим, поставен под номер 8, който постига това след Ню Йорк Ник през сезон 1998/1999.

Грант Уилямс отбеляза 14 точки, а Ал Хорфорд добави 12 точки и 7 борби за Селтикс, които вкараха 38 точки в третата четвърт срещу 23 за Маями.

Джими Бътър се отчете с 29 точки, 9 борби и 5 асистенции за домакините. Гейб Винсънт реализира 17 точки и 4 асистенции, а Кейлъб Мартин се включи с 16 точки и 4 борби за Маями. Хийт наваксаха изоставане от 11 точки към края на третия период до 5, но Бостън отговори със серия от 12 поредни точки и дръпна със 100:83 при оставащи седем минути и половина.

Изложба, посветена на изоставените училища у нас, представи България на Венецианското архитектурно биенале
С тържествени шествия в цялата страна отбелязахме 24 май (СНИМКИ И ВИДЕО)